Zapraszamy podlaskie firmy zainteresowane udziałem w targach HANNOVER MESSE 2018 do uczestnictwa w organizowanej misji zagranicznej, która odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2018r. Uczestnicy będą mieli zapewniony transport, wejściówkę na targi, bezpłatny udział w międzynarodowych spotkaniach kooperacyjnych, jedną uroczystą kolację oraz wizyty w niemieckich firmach. Przedsiębiorcy pokrywają we własnym zakresie koszty noclegów i wyżywienia.

Więcej informacji na stronie misja.pfrr.pl.

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod numerem telefonu 504 125 332 (Sylwia Gleń).

Misja organizowana jest przez Ośrodek Enterprise Europe Network przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego w partnerstwie z Klastrem Obróbki Metali.   

Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Vademecum rynków zagranicznych”, Najbliższe spotkanie poświęcone jest rynkowi Niemieckiemu. Spotkanie organizowane jest we współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową (AHK Polska).

Vademecum odbędzie się 13 marca 2018r. w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym, ul. Żurawia 71, 15-540 Białystok

W ramach spotkania przedstawione zostaną następujące tematy:

  • Rynek niemiecki jako atrakcyjny rynek zbytu – charakterystyka rynku niemieckiego ze szczególnym uwzględnieniem sektora przemysłowego
  • Jak skutecznie zaistnieć na rynku niemieckim – wskazówki praktyczne, zagadnienia marketingowe, myślenie projektowe, jak przygotować się do misji
  • Aspekty prawne – ogólne warunki prowadzenia biznesu, delegowanie pracowników oraz dobre praktyki
  • Dobre i złe praktyki – współpraca z firmami niemieckimi- doświadczenia firm podlaskich

Spotkanie poprowadzą eksperci z: Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) oraz podlascy przedsiębiorcy:

Paweł Kwiatkowski – Dyrektor Działu Doradztwa Rynkowego. W AHK Polska od 2009 r. Odpowiedzialny m.in.
za wprowadzanie polskich firm na rynek niemiecki, w tym analizy rynku oraz weryfikacja możliwości zbytu. Organizacja licznych wyjazdów oraz misji gospodarczych na targi w Niemczech. Do głównych kompetencji należy działalność b2b w branżach przemysłowych.

Roland Fedorczyk – Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Leibniza w Hanowerze oraz Podyplomowych Studiów Polskiego Prawa Gospodarczego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wcześniej pracował jako adwokat w polsko-niemieckiej kancelarii adwokackiej w Berlinie oraz jako Manager w Niemieckiej Agencji Wspierania Handlu Zagranicznego (GTAI).Od 1 lipca 2016r. Dyrektor Działu Prawo i Podatki w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej.

Maciej Lachowski – Współwłaściciel firmy Toroidy.pl Transformatory L. Lachowski Sp.k. – Producent transformatorów toroidalnych

Jan Zadykowicz – Prezes firmy Jazon Sp. z o.o. – Producent maszyn i urządzeń brukarskich

Udział w spotkaniu jest bezpłatny!

Program Vademecum i rejestracja online na stronie: https://pfrr.pl/vademecum-rynkow-zagranicznych-niemcy  do 8 marca 2018r.

… „ciekawe przydatne informacje” „wskazówki jak się odnaleźć i unikać błędów na nowym rynku”, „wiedza w pigułce”, „dobry zalążek do samodzielnej pracy”

Szczegółowych informacji udziela Anna Wrzesińska (wrzesinska@pfrr.pl +48 604 079 373)