Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku ma przyjemność zaprosić na bezpłatne spotkanie informacyjne w zakresie wsparcia eksportu oraz inwestycji pt. „Możliwości rozwoju współpracy gospodarczej z rynkiem amerykańskim”.

Celem spotkania jest przekazanie przedsiębiorcom informacji niezbędnej do planowania, organizowania oraz realizacji eksportu i inwestycji na rynku USA. Jest ono adresowane do przedsiębiorców prowadzących lub planujących działalność na wymienionym rynku.

Spotkanie odbędzie się w dniu 13 listopada 2018 r. (wtorek) o godz. 13.00 w siedzibie Izby Przemysłowo–Handlowej w Białymstoku, przy ul. Antoniukowskiej 7.

Zainteresowani proszeni są o potwierdzenie udziału w spotkaniu pod nr tel. 85 652 56 45 lub e-mail: biuro@iph.bialystok.pl.

Program spotkania

13.00-13.15 Rejestracja uczestników, serwis kawowy

13.15-13.45 Otwarcie spotkania i powitanie zaproszonych gości, wprowadzenie z zakresu tematyki spotkania – Witold Karczewski, Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku

13.45-15.00 Perspektywy rozwoju współpracy z inwestorami amerykańskimi, główne obszary współpracy bilateralnej polsko-amerykańskiej; aktywność firm amerykańskich na polskim rynku oraz polskich na rynku USA, formy wsparcia współpracy bilateralnej przez Ambasadę USA w Warszawie, – dyskusja; –  Barbara Grabowska- Senior Commercial  Specialist  Biura Radcy Handlowego Ambasady USA w Warszawie,

15.00-16.45 Praktyczne aspekty współpracy z amerykańskimi partnerami – doświadczenia w kontaktach handlowych z rynkiem USA, biznesowe warunki wejścia na rynek amerykański, zawieranie umów, negocjacje handlowe, bezpieczeństwo biznesowe współpracy, zasady współpracy, perspektywiczne branże do współpracy Karol Wdziękoński Dyrektor Sprzedaży i Marketingu SaMASZ Sp. z o.o. oraz Radosław Góral z Kancelarii Dentos Europe Dąbrowski i Wspólnicy Sp.K.

16.45-18.00 Lunch oraz rozmowy kuluarowe