Polska Wschodnia wzbogaciła się właśnie o 34 innowacyjne i ciekawe startupy! W ramach projektu Hub of Talents 2 wyłoniono najbardziej rokujące spółki, które czeka teraz szyta na miarę, merytoryczna pomoc. Ma ona pomóc startupowcom w rozwinięciu działalności i przekształceniu jej w dochodowy biznes. Jeżeli masz innowacyjny pomysł na produkt lub usługę to nie czekaj – do projektu możesz zgłosić się nawet dziś!

Platformy startowe dla nowych pomysłów w Polsce Wschodniej to program wspierający osoby, których pomysł na innowacyjny biznes ma szansę na osiągnięcie sukcesu na rynku. Wsparcie otrzymać może każdy pomysłodawca, który założy działalność gospodarczą w jednym z województw Polski Wschodniej: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.

Platforma startowa dla nowych pomysłów Hub of Talents 2 jest realizowana przez Białostocki Park Naukowo-Technologiczny oraz partnerów.

Partnerzy projektu

Podczas inkubacji uczestnicy uzyskają wsparcie merytoryczne od partnerów projektu do których należą: Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o., Politechnika Białostocka, Polsko Amerykańska Rada Współpracy Stowarzyszenie Na Rzecz Współpracy Polska USA w Zakresie Rozwoju Wymiany Gospodarczej Współpracy Naukowej i Rozwoju Technologii, Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju, Effective Sp. z o.o, Infini Seed Sp. z o.o., Kancelaria Radców Prawnych Iwaniuk, Rola-Pawłow sp. p,  Gogler Brzeziński, Suszko Sp.j., Petrosoft.pl Technologie Informatyczne sp. z o.o..

Kim są innowacyjni startupowcy?

Pośród inkubowanych spółek, 23 reprezentują branże IT/ICT, 6 to firmy z sektora metalowo-maszynowego, natomiast 5 działa w zupełnie innych obszarach. Każdy ze startupów to zupełnie inny, zaskakujący i innowacyjny pomysł na biznes. Pojawiły się koncepcje platformy zwiększającej zadowolenie pracowników, aplikacja mobilna skierowana do gości restauracji, projekt nowoczesnej tkaniny, czy też innowacyjna koncepcja budowy domów. Wachlarz pomysłów jest naprawdę szeroki!

W ramach Hub of Talents 2 prowadzony jest ciągły nabór do 8 cykli inkubacji, z  których pierwszy etap został już zakończony. W ramach I rundy wpłynęły 64 wnioski, z czego po ocenie ekspertów ponad połowa z sukcesem przystąpiła do procesu inkubacji – 34 przedsiębiorstwa typu startup podpisały umowę inkubacyjną, w ramach Platformy startowej Hub of Talents 2.

Jak wygląda inkubacja?

Startupy są inkubowane zgodnie z indywidualnie zaplanowaną ścieżką rozwoju, opracowaną przez dedykowanego menadżera inkubacji. Uczestnicy programu mogą korzystać z szeregu usług podstawowych (usługi prawne, księgowe, wsparcie marketingowe) oraz specjalistycznych, takich jak ochrona własności, wsparcie w rozwoju produktu, udział w specjalistycznych szkoleniach – od szkoleń z internacjonalizacji, poprzez projektowanie UX i szkolenia wzornicze, po poszukiwanie zewnętrznych źródeł dofinansowania.

Co możesz zyskać w programie?

Po pozytywnym zakończeniu procesu inkubacyjnego i uzyskaniu rekomendacji, możesz starać się aż o milion złotych dofinansowania na rozwój Twojego biznesu w ramach konkursu Rozwój startup-ów w Polsce Wschodniej.

Aby stać się częścią programu wystarczy wypełnić wniosek aplikacyjny. Jeżeli zrobisz to do końca listopada br., zaczniesz rozwijać swój startup już za 4 miesiące.

Jeżeli potrzebujesz jednak więcej czasu na opracowanie pomysłu, nic straconego. Platforma prowadzi ciągły nabór do aż 8 cyklów inkubacji, a wnioski przyjmowane są do końca 2022 roku.

Masz pytania?

Odwiedź stronę http://parklomza.pl/?p=2354  jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Platformie startowej Hub of Talents 2, lub skontaktuj się:

  • mailowo: sekretariat@parklomza.pl
  • telefonicznie: 86 219 93 00

Aby otrzymywać najnowsze informacje o projekcie polub fanpage „Hub of Talents 2” na Facebooku.