Dolina Rolnicza 4.0, wybór przedstawicieli PRP do Kapituły Podlaskiej Marki – to główne tematy obrad Podlaskiej Rady Przedsiębiorczości. Spotkanie odbyło się w środę (4.03) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Spotkanie prowadził Tomasz Szeweluk, Dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Podlaskiego

Założenia projektu nad którym pracuje samorząd województwa podlaskiego prezentowała Joanna Sarosiek, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWP.

Projekt zakłada współpracę władz regionu, przedstawicieli biznesu i nauki, której efektem byłoby tworzenie innowacji technologicznych, na wzór Doliny Krzemowej w USA. Sprzedaż Innowacji, przyczyniałaby się do wzrostu gospodarczego województwa podlaskiego.

Podczas spotkania wybrano też, spośród członków Podlaskiej Rady Przedsiębiorczości przedstawicieli do Kapituły Podlaskiej Marki. Zostali nimi: Adam Adamski, Władysław Żero, Henryk Owsiejew, Wojciech Strzałkowski i Andrzej Kiełczewski.

Jak informowała Magdalena Łyżnicka – Sanczenko, dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą i Promocji UMWP tegoroczna gala Podlaskiej Marki odbędzie się – nie jak dotąd w Operze i Filharmonii Podlaskiej, ale na terenie Politechniki Białostockiej. Oprawa Gali ma nawiązywać tematycznie do Światowej Wystawy EXPO 2020 w Dubaju, na której województwo podlaskie zaprezentuje się pod hasłem Drewnopolis 2020.

Jej rozwinięciem będzie utworzenie w Białymstoku, własnie na terenie Politechniki Białostockiej centrum edukacyjnego wiedzy o drewnie.

Aneta Kursa