Macsim Sp. z o.o. otrzymała 900 tyś zł dotacji z programu Platformy Startowe dla nowych pomysłów „Hub of talents 2” za innowacyjne rozwiązanie „i-endo – dedykowane dla endodoncji łączące urządzenie stomatologiczne i dedykowaną aplikację mobilną”. Spółka odbyła program inkubacji i ma swoją siedzibę w Parku Przemysłowym Łomża.

Macsim sp. z o.o. specjalizuje się m.in. w branży stomatologicznej i planuje wyprodukować urządzenie dedykowane do endodoncji czyli do leczenia kanałowego zębów. Głównym celem  firmy jest wykonanie mikrosilnika służącego do opracowywania kanałów zębowych. Nasze urządzenie jest połączeniem standardowych metod leczenia wraz z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi  m.in. nowoczesna i bardzo dokładna metoda pomiaru głębokości kanału zębowego. Jak przekazują właściciele firmy –  „Naszym celem jest stworzenie pierwszego w kraju sprzętu stomatologicznego przeznaczonego dla stomatologów, który zapewni bezpieczeństwo pacjenta i podwyższy jakość wykonania zabiegu. W zespole mamy najlepszych inżynierów oraz lekarzy stomatologów specjalizujących się w endodoncji. Naszym osobistym priorytetem jest wykonanie polskiego urządzenia medycznego, który na równi będzie konkurować m.in. z firmami zachodnimi. Docelowo nasz sprzęt będzie dostępny w krajach Unii Europejskiej i  podwyższy jakość leczenia oraz znajdzie zastosowanie w każdym Gabinecie Stomatologicznym zarówno w kraju jak i za granicą

Jesteśmy z Łomży i wszystkie produkty firmy powstają w Łomży, a dokładniej w Parku Przemysłowym Łomża, gdzie spółka chce inwestować i rozwijać możliwości produkcyjne.

Informujemy Państwa, iż rozpoczęła się VII edycja naborów wniosków do programu „Hub of Talents 2”, która trwa od 1 grudnia  do 31 maja 2022 roku.

Zapraszamy wszystkich innowatorów oraz osoby mające pomysł na biznes.