W dniu 21.01.2022 roku o godz. 10:00 w Parku Przemysłowym Łomża odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące zmian w zakresie podatkowym w ramach „Polskiego Ładu”.

Wydarzenie otworzył Andrzej Kiełczewski Prezes Parku Przemysłowego Łomża. Następnie Pan Tadeusz Zysik Naczelnik Urzędu Skarbowego w Łomży wygłosił wstęp do dzisiejszego spotkania. Prowadzący prelegenci z Urzędu Skarbowego omówili najważniejsze zmiany, jakie zostały wprowadzone w programie „Polski Ład”, m.in.:

– ulga dla klasy średniej
– zastosowanie oświadczenia PIT-2
– ulga dla pracujących seniorów
– ulga dla rodziców 4+
– rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 7.01.2022r. w sprawie przedłużenia poboru i przekazania zaliczek na podatek PIT (Dz.U. poz 28)

Ze względu na tematykę spotkanie budziło zainteresowanie słuchaczy, którzy licznie przybyli do sali konferencyjnej Parku. Uczestnicy brali czynny udział w wydarzeniu zadając szereg pytań do prowadzących, którzy wyczerpująco i trafnie odpowiadali. Zebrani goście zainteresowani byli głównie kwestiami dotyczącymi ulgi dla klasy średniej, oświadczeniem PIT-2 oraz kalkulacją wynagrodzeń.

„Polski Ład” to największa reforma systemu podatkowego od 30 lat. Dzięki już wdrożonym rozwiązaniom podatkowym, w 2022r. w portfelach Polaków pozostanie 17 mld zł więcej.

Więcej informacji o reformie „Polski Ład” na stronie Urzędu Skarbowego: www.podlaskie.kas.gov.pl/urzad-skarbowy-w-lomzy