Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnym webinarium z cyklu Branżowe Czwartki pt.: „Branża telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa”, które odbędzie się 26 maja 2022 w godzinach 10:00 – 12:30.

Podczas spotkania nasi eksperci zaprezentują wyniki pierwszej edycji badań Branżowego Bilansu Kapitału Ludzkiego II – branża telekomunikacji i cyberbezpieczeństwa realizowanego przez PARP we współpracy z Sektorową Radą ds. Kompetencji – Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo.

Branża telekomunikacyjna i cyberbezpieczeństwa ciągle się rozwijają i wciąż wykazują wysokie zapotrzebowanie na nowych pracowników. Najbardziej poszukiwane obecnie zawody to: inżynier (każdej specjalizacji) w branży telekomunikacji i audytor bezpieczeństwa w branży cyberbezpieczeństwa.

Jednym z największych wyzwań w ostatnim czasie była również pandemia COVID-19, która zdeterminowała funkcjonowanie wielu firm. Szczególnie pozytywnie na pandemię COVID – 19 zareagowała branża cyberbezpieczeństwa, która mocno się w tym czasie rozwinęła.

Poruszone zostaną również tematy przyjętych strategii wobec dużego zapotrzebowania na kompetencje wśród pracowników, odpowiedzialności firm z branż w kwestii informowania i edukowania o zagrożeniach oraz wyzwań stojących przed firmami w kontekście aktualnych wydarzeń.

Serdecznie zapraszamy do zapisów i oglądania transmisji online.

Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego II – Telekomunikacja i cyberbezpieczeństwo. Premiera wyników badań I edycji – PARP – Centrum Rozwoju MŚP