Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza na Łomżyńską Wieczerzę Wigilijną, która odbędzie się w niedzielę 18 grudnia 2022 r. w godz. 15:00 – 17:00 na Starym Rynku. Spotkanie, po dwuletniej przerwie pandemicznej, ponownie będzie okazją do wspólnego łamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Wydarzeniu będzie towarzyszył Jarmark Bożonarodzeniowy „Zasmakuj w Łomży” z atrakcjami dla dzieci, który rozpocznie się już o godz. 10:00. By ułatwić mieszkańcom dotarcie na to wydarzenie, tego dnia w godz. 8:00-20:00 korzystanie z autobusów komunikacji miejskiej będzie bezpłatne.

W programie Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej:
– przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy
– dzielenie się opłatkiem
– degustacja wigilijnych potraw
– wspólne śpiewanie kolęd
 
W trakcie Bożonarodzeniowego Jarmarku „Zasmakuj w Łomży” będą stoiska ze świątecznymi ozdobami, prezentami, wyrobami rękodzieła artystycznego i potrawami regionalnymi. Między godziną 12:00 a 17:00 na Starym Rynku będzie można spotkać anioły w pięknych, świątecznych strojach, a ponadto na szczudłach. Dodatkowo w Hali Kultury przewidziano atrakcje dla najmłodszych. W godz. 11:00-13:00 odbędą się tam warsztaty dekoracji pierników. Zaplanowano również pokazy filmów animowanych:
godz. 10:00 – „Renifer Niko ratuje brata”
godz. 13:00 – „Ratujmy Mikołaja!”
godz. 17:00 – „Mikołaj i spółka”
 
Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu pn. „Łomża – Miasto, w którym żyje i pracuję”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.