W Parku Przemysłowym Łomża w ramach Hub of Talents 2 inkubację rozpocznie startup TC HUB, którego rozwiązanie jest odpowiedzią na gwałtowny rozwój rynku gier planszowych i rosnącą liczbę aplikacji im towarzyszących. Tabletop Community Hub to aplikacja mobilna/portal umożliwiająca entuzjastom gier „bez prądu”, tj. planszowych, karcianych, RPG, itp. cieszyć się wspólną zabawą.

Narzędzia filtrowania pozwalają zarówno na odnalezienie graczy z okolicy, jak i wydarzeń „okołogrowych. Dzięki prostemu interfejsowi jest możliwość umówienia się na wspólną rozgrywkę czy nawet zorganizowania turnieju.

Tabletop Community Hub składa się z trzech modułów:

  • dla sklepów, lokalów z grami „bez prądu”, 
  • wydawców – wersja dla podmiotów profesjonalnych skupia się na komunikacji grupowej, organizacji eventów, konkursów, jak i grup testerskich, maksymalnie upraszczając i automatyzując ten proces, wydawcom, 
  • pojedynczych graczy, jak i grup. Tu aplikacja będzie wykorzystywała sprawdzone rozwiązania znane z aplikacji randkowych, w tle korzystając z algorytmu odpowiednio sugerującego graczy na podobnym poziomie, zainteresowaniu, doświadczeniu w danych tytułach gier.

Pomysł jest inkubowany w ramach projektu Platformy startowej dla nowych pomysłów Hub of Talents 2.