Konferencja „Przedsiębiorcza Łomża – otwarta na rozwój” odbędzie się 11 maja br. o godzinie 11.00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Ma ona pokazać przedsiębiorcom z Łomży i okolic szereg możliwości, jakie daje rządowy Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz ukazać  jego wpływ na  nasze miasto i województwo podlaskie.

Główną zasadą Planu ma być zrównoważy rozwój całego kraju w różnych wymiarach: gospodarczym, społecznym, środowiskowym i terytorialnym. Jednym z istotnych jego elementów jest skupienie się na miastach  średniej wielkości (122 miasta). – Łomża ma szanse na wiele dużych inwestycji. Firmy, które będą inwestować na naszym rynku i zatrudniać nowych pracowników, mają mieć możliwość zwolnienia od podatku CIT i PIT. Przez następne lata dzięki wsparciu rządowemu możemy uzyskać jeszcze większy rozwój naszego miasta oraz polepszyć komfort życia mieszkańców – komentował Prezydent Chrzanowski.

– Tegoroczna konferencja „Przedsiębiorcza Łomża otwarta na rozwój” jest trzecią z rzędu podnosząca temat przedsiębiorczości w mieście, zatem można powiedzieć, że jest to już wydarzenie cykliczne. Sytuacja biznesu i jego otoczenia, którą zastaliśmy jako nowi gospodarze miasta zostawiała wiele do życzenia. Na pierwszej konferencji, dzięki obecności łomżyńskich przedsiębiorców dowiedzieliśmy się, co z poziomu samorządu możemy zmienić na lepsze i to staramy się sukcesywnie robić – mówił Andrzej Garlicki Zastępca Prezydenta Miasta. Podkreślał, że pierwszym krokiem do rozwoju lokalnej gospodarki jest przyjęty przez Miasto Program Rozwoju Przedsiębiorczości, a  w nim między innymi zwolnienia z podatku od nieruchomości dla firm. – Kolejnym krokiem są śniadania biznesowe, które z powodzeniem odbywają się w Parku Przemysłowym Łomża, na które zapraszamy wszystkich lokalnych przedsiębiorców oraz planujących otworzyć własną firmę – dodawał Andrzej Garlicki.
Ministerstwo Rozwoju wprowadza szereg zmian dla biznesu. To, co nieznane budzi lęk, dlatego majowa konferencja z udziałem Premiera Morawieckiego ma za zadanie przybliżyć specyfikę wspomnianych reform oraz ukazać szanse z nich płynące. Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału w konferencji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Program konferencji

Zaproszenie