Z ogromna przyjemnością informujemy, że innowacyjny startup inkubowany w Parku Przemysłowym Łomża w ramach projektu Platforma startowa dla nowych pomysłów – Hub of Talents otrzymał wsparcie w wysokości 800 tys. złotych na rozwój swojego produktu – COOLBLOCK.
Pan Paweł Szewczuk jest pomysłodawcą innowacyjnego statywu chodzącego do próbówek. W postawieniu prawidłowej diagnozy lekarskiej bardzo ważne są wyniki badań analitycznych, a sprzęt laboratoryjny odgrywa w tym procesie niebagatelną rolę. Ten wniosek zainspirował Pawła Szewczuka go do opracowania i wprowadzenia na rynek innowacyjnego produktu – statywu chłodzącego do probówek. Stworzony w procesie inkubacji autonomiczny statyw COOLBLOCK pozwala na ergonomiczne nastawienie reakcji enzymatycznych w ściśle kontrolowanych warunkach ograniczając tym samym czas badania oraz eliminując konieczność mrożenia statywu kruszonym lodem. Opracowany w procesie inkubacji produkt zagospodarowuje nisze na rynku statywów i termo statywów będąc pierwszym urządzeniem chłodząco-grzejącym pozwalającym na tzw. nastawienie reakcji enzymatycznej. Statyw gwarantuje utrzymanie dowolnej temperatury w przedziale od 4 do 70°C pokrywając tym samym zakres temperatur aktywacji zdecydowanej większości wykorzystywanych w laboratoriach enzymów.

Paweł Szewczuk o „Hub of Talents”:

Gdyby ktoś na początku procesu inkubacji powiedział nam ile pracy potrzeba, abyśmy doszli do etapu, w którym znajdujemy się teraz, to pewnie nie uwierzylibyśmy, a gdyby nawet, pewnie pojawiłyby się wątpliwości, czy damy radę, czy to ma sens i czy to w ogóle się uda? Na szczęście, co ważne przez cały czas mogliśmy liczyć na wsparcie, dzięki któremu mogliśmy skupić się na dokonywaniu przełomów. Myślę, że tym właśnie był dla nas program Platformy startowe – Hub of Talents realizowany w partnerstwie przez Park Przemysłowy Łomża – Grupą ludzi, którzy zaangażowali się w naszą pracę, tak abyśmy mogli odnieś sukces. Razem. My mieliśmy szczęście i dzięki projektowi Platformy startowe -Hub of Talents realizowanym w Parku Przemysłowym Łomża trafiliśmy na ludzi, którzy oprócz roboczogodzin włożyli w ten projekt coś więcej. Dlatego teraz jest czwartkowy wieczór, jeden z ostatnich dni lata, a ja po napisaniu tych paru zdań mogę życzyć Wam tego samego.

Przypomnijmy projekt Platforma startowa „Hub of Talents” koordynowany był przez sześć technoparków z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, do którego zgłosiło się aż 636 pomysłodawców zarówno z Polski jak i z zagranicy. Z tej liczby 69 pomysłodawców otrzymało możliwość rozwinięcia swojego pomysłu pod skrzydłami Platformy. Na obecną chwilę dofinansowanie uzyskało 23 startupy na łączna kwotę 18 006 696 złotych.

21 lipca br. zakończył się nabór wniosków w ramach poddziałania 1.1.2 POPW „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”. Obecnie trwa ocena wniosków złożonych w ostatnim, 13 etapie konkursu. Łącznie do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości startupy inkubowane w platformach startowych złożyły 188 wniosków o dotację na kwotę 144 812 330,00 zł.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i realizowany w ramach Poddziałania 1.1.1 PO Polska Wschodnia.