W dniu 14 listopada 2017r. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego  im. Marii Konopnickiej w Łomży gościli w Parku Przemysłowym Łomża Sp. z o.o. W trakcie spotkania zapoznali się z funkcjonowaniem i ofertą Parku Przemysłowego. Podczas wizyty zwiedzili Inkubator Przedsiębiorczości i spotkali się z przedsiębiorcami. Spotkanie poprowadził Andrzej Kiełczewski Prezes Zarządu Parku Przemysłowego Łomża Sp. z o.o.

W listopadowy dzień uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pani mgr Izabeli Czajkowskiej – pedagoga i nauczyciela podstaw przedsiębiorczości w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2017 wybrali się z wizytą do Parku Przemysłowego  w Łomży. Powitani zostali przez Pana mgr Andrzeja Kiełczewskiego Prezesa Zarządu, który zapoznał uczniów  z osiągnięciami Parku, jego możliwościami, planami dalszego rozwoju oraz znaczeniu Spółki dla miasta Łomży. Następnie zwiedzili  Inkubator Przedsiębiorczości i spotkali się z lokalnymi przedsiębiorcami znajdującymi się w Parku.

Praktycznych informacji na temat prowadzenia swojej firmy, wyboru zawodu w przyszłości oraz możliwości pracy udzielił Pan Paweł Kowalewski z firmy ATOMATYKA WSCHÓD Sp.z o.o. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali znajdujące się w Inkubatorze Przedsiębiorczości nowoczesne wyposażenie i biura w których pracują przedsiębiorcy.

Była to wspaniała lekcja przedsiębiorczości i wrażliwości, która z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Po tych doświadczeniach uczniowie stwierdzili „mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy tutaj pracować  i rozwijać własny biznes”.