W dniu 21.11.2017r. w Parku Przemysłowym Łomża odbył się workshop zatytułowany „Kreatywna pewność siebie przepisem na sukces”. Wydarzenie skierowane było głównie do młodych mieszkańców naszego miasta i cieszyło się ich dużym zainteresowaniem.

Spotkanie poprowadziła Daria Turowska, absolwentka Akademii Biznesowej w Danii na kierunku Innowacje i Przedsiębiorczość. Prowadząca opowiadała o szeroko pojętej kreatywności, która sama wprowadza w wielu dziedzinach swojego życia, od gotowania przez podróże po nieustanne brainstormowanie pomysłów na nowe projekty i biznesy. Prelegentka z Danii przekonywała zgromadzonych do tezy, iż „biznesy” powinny przede wszystkim rozwiązywać problemy, z którymi zmaga się społeczeństwo i ułatwiać życie. Daria Turowska obecnie jest managerem content i PR w firmie finansowej eCommerce w Danii/Aarhus. Ponieważ jej pasją jest muzyka, założyła w miejscu swojego zamieszkania organizację non profit, której celem jest integrowanie poprzez muzykę. Prowadzi międzynarodową grupę muzyczną, liczącą 34 osoby z 25 krajów. Poza tym uwielbia podróże i na wtorkowym evencie opowiadała młodzieży jak rozwinęło ją mieszkanie w 5 krajach i podróżowanie po wielu innych. Prowadząca spotkanie przekonywała, że kreatywna pewność siebie bardzo pomaga w dążeniu do założonych celów. Dzięki niej możemy być spełnionymi ludźmi i osiągnąć sukces zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

„Jeśli każdego dnia małymi kroczkami zaczniecie budować w sobie growth mindset to naprawdę pomoże wam w życiu. Największe firmy mówią o tym, że chcą takich pracowników, którzy lubią nowe wyzwania…”– mówiła młoda Polka mieszkając w Danii.

Uczestnicy spotkania usłyszeli wiele motywacyjnych rad nie tylko od samej prowadzącej, ale także jej znajomych, z którymi nawiązywano video połączenia. Przekaz ich wypowiedzi był dość precyzyjny i mówił, że osoba, która chce osiągnąć sukces powinna być pewna siebie, nie bać się wyzwań i wyciągać lekcje z każdej porażki. Na koniec prowadząca omówiła stosowane przez siebie „triki” dotyczące podróżowania bez zbytniego obciążania własnego budżetu, podkreślając przy tym istotę relacji z ludźmi różnych narodowości i poznawania kultur ich krajów.

Nawiązując do wypowiedzi prowadzącej dotyczących spełniania własnych celów i zakładania startupów ,Pan Andrzej Kiełczewski Prezes PPŁ zachęcał zgromadzonych, aby już teraz myśleli o pomysłach, które mogliby zgłosić w kolejnej edycji projektu „Platformy startowe dla nowych pomysłów”.