Kim jesteśmy

Park Przemysłowy Łomża Sp.z.o.o. ( PPŁ ) stanowiący strefę aktywności gospodarczej w szczególności przeznaczonej dla małej i średniej przedsiębiorczości, został powołany do życia na mocy aktu notarialnego dnia 20 grudnia 2012 roku na podstawie uchwały Rady Miasta nr 242/XXIX/12 z 30 października 2012 roku. Jesteśmy miejscem stworzonym dla ludzi z ciekawym, innowacyjnym pomysłem na firmę. Celem powstania Parku Przemysłowego Łomża stało się stworzenie nowoczesnej Instytucji Otoczenia Biznesu kreującej atrakcyjne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości.

Miasto Łomża posiada 100% udziałów w spółce.

Nasza oferta umożliwia prowadzenie działalności gospodarczej w mieście o dużym potencjale gospodarczym, w którym wszystkie uczelnie wyższe posiadają bogatą ofertę studiów magisterskich inżynieryjnych i podyplomowych w zakresie nauk ekonomicznych, informatyki, przedsiębiorczości oraz języków obcych tym samym gwarantując dla każdego klienta dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry

Gdzie jesteśmy

Lokalizacja

Nieruchomość zlokalizowana jest w centrum miasta Łomża, przy ulicy Gen. Władysława Sikorskiego 166 w bezpośrednim sąsiedztwie dworca autobusowego. Lokalizacja zapewnia doskonałą dostępność komunikacyjną ze wszystkimi miastami północno-wschodniej Polski oraz Gdańskiem, Olsztynem i Warszawą.

Dogodną komunikację zapewniają drogi krajowe DK61( Warszawa – Augustów ), DK64 ( Łomża – Białystok ) oraz DK63 łącząca Węgorzewo z przejściem granicznym z Białorusią w Sławatyczach. W najbliższej przyszłości ma powstać tu również droga ekspresowa S61 stanowiąca część unijnej strategii I Pan-Europejskiego Korytarza Transportowego (TEN-T) łączącego Warszawę z Helsinkami w Finlandii i przebiegającego przez Litwę, Łotwę i Estonię.

Obiekty Parku Przemysłowego są również łatwo dostępne dla osób podróżujących komunikacją miejską. Przystanek zlokalizowany bezpośrednio przy budynku, obsługiwany jest przez takie linie jak 2, 3 oraz 7. Dzięki nim możliwy jest szybki dojazd do każdego zakątka miasta.

Dojazd do największego w Polsce Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Chopina w Warszawie położonego w odległości 151 km zajmuje niespełna 2 godziny. Nieco bliżej położony jest Międzynarodowy Port Lotniczy Modlin znajdujący się w odległości 140 km.

Nasza misja

Naszą misją jest zapewnienie dogodnych warunków do prowadzenia biznesu. Chcemy to osiągnąć poprzez wspomaganie procesów gospodarczych opartych na innowacyjnych technologiach oraz programach naukowo – badawczych. Rozumiemy, iż jednym z elementów sukcesu w biznesie jest zapewnienie współpracy pomiędzy sektorem nauki, a środowiskiem biznesu. Dzięki współpracy z licznymi uczelniami wyższymi umożliwiamy integrację obu środowisk oraz wzajemny transfer wiedzy i doświadczeń.

Nasza oferta

Park Przemysłowy Łomża wesprze twoje przedsiębiorstwo na każdym etapie jeg rozwoju. Współpracując z nami uzyskasz kompleksowe wsparcie w zakresie doradztwa, finansowania oraz transferu wiedzy. Na preferencyjnych warunkach otrzymasz kompleksowo wyposażone pomieszczenia biurowe, dostęp do sal spotkań biznesowych i sali konferencyjnej.

Park Przemysłowy Łomża pomoże Ci odnieść sukces.

Prowadzenie firmy w Parku Przemysłowym Łomża to same korzyści:

– preferencyjne stawki najmu

– doradztwo finansowe, prawne i inwestycyjne

– prestiżowa lokalizacja w centrum miasta

– komfortowo wyposażone biuro

– dostęp do bezpłatnego internetu

– stała opieka teleinformatyczna

– wsparcie w pozyskiwaniu finansowania zewnętrznego

Nasze nowocześnie wyposażone pomieszczenia biurowe dostosowane zostały do potrzeb najbardziej wymagających klientów realizujących usługi i procesy outscourcingowe

W pakiecie oferowanych przez nas usług znajdą Państwo ponadto:

Wirtualne Biuro – usługa polegająca na outscorcingu obsługi biurowej bez konieczności fizycznej obecności podmiotu w siedzibie. Prestiżowy adres w PPŁ większy atrakcyjność firmy i pozwoli na oddzielenie sfery prywatnej od biznesowej, dzięki rejestracji działalności pod adresem innym niż domowy. Wirtualne biuro to prestiż i oszczędność.

Sala konferencyjna – wyposażona w nowoczesny sprzęt audiowizualny, klimatyzowana sala umożliwiająca organizację szkolenia, konferencji lub sympozjum na 70 osób. Dodatkowo zapewniamy kompleksową obsługę gastronomiczną wydarzenia.

Sale spotkań biznesowych – 10-osobowe, klimatyzowane sale przeznaczone do spotkań biznesowych i szkoleń

Biura na godziny – komfortowo zaprojektowane z myślą o wszystkich chcących skorzystać z kompleksowo wyposażonego biura z możliwością niezależnego dostępu 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Oferujemy fachową obsługę i wsparcie na etapie przygotowania i realizacji wdrażanej przez klienta inwestycji oraz szerokie wsparcie w zakresie doradztwa technicznego, prawnego i księgowego. Nasi doradcy udzielą pomocy w pozyskaniu środków zewnętrznych, w tym pochodzących z funduszy unijnych. Dzięki naszej współpracy ze środowiskiem akademickim nasi klienci otrzymają dostęp do fachowej wiedzy oraz wykwalifikowanego zaplecza kadrowego.

Nasz dalszy rozwój

Rozwój Parku Przemysłowego Łomża zaplanowano trójfazowo:

Etap I – Budowa i wyposażenie Inkubatora Przedsiębiorczości

Etap II – Budowa i wyposażenie Centrum Produkcyjno – Logistycznego

Etap III – Pozyskiwanie i uzbrojenie terenów inwestycyjnych

Aktualnie trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia drugiego etapu tworzenia Parku Przemysłowego Łomża. Ich celem ma być utworzenie nowoczesnego centrum Produkcyjno – Logistycznego poprzez adaptację istniejących budynków będących pozostałością po warsztatach szkolnych Szkoły Drzewnej oraz wybudowanie nowych hal z możliwością dowolnej ich adaptacji do potrzeb inwestora. Działania te pozwolą na pozyskanie ponad 3500 m² powierzchni z przeznaczeniem pod działalność produkcyjną i usługową.