„MŁODZI PROGRAMIŚCI” od wiosny 2017 roku Fel:X w Parku Przemysłowym Łomża

W Dniu Wagarowicza firma Fel:X we współpracy z Parkiem Przemysłowym Łomża prowadziła warsztaty pokazowe z programowania i robotyki dla uczniów klasy IIIC Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży. Razem z gimnazjalistami w zajęciach uczestniczyła również ich wychowawczyni, Pani Marta Kokoszko, której należą się specjalne podziękowania za zainteresowanie swoich wychowanków tą formą zajęć i spędzenia czasu w takim kształcie w pierwszym dniu wiosny. Była to dobra okazja do pokazania młodzieży atrakcyjnych form doskonalenia swoich zainteresowań i zdolności.  

Firma Fel:X Programowanie i robotyka działa na lokalnym rynku od 2015 roku propagując naukę programowania wśród dzieci i młodzieży, która realizowana jest na podstawie programu przygotowanego przez szkołę Młodych Programistów z Gdańska (www.mlodziprogramisci.pl). Zakres nauki obejmuje kilkanaście różnych środowisk programistycznych.

Programowanie wydaje się być trudne, lecz młodzi adepci uczą się tej trudnej sztuki tworzenia gier i animacji dzięki odpowiednim narzędziom, metodom i oprogramowaniu, które pozwalają zmienić młodych użytkowników komputerów w młodych programistów. Kursanci dodatkowo uczą się języka angielskiego, ponieważ większość języków programowania jest w nim napisana. Nauka programowania ułatwia zrozumieć matematykę i jest polecana tym, którzy mają z nią problemy.

Naszą działalnością wpisujemy się również w plany rządowe, w których min. nauka programowania staje się od września 2017 roku przedmiotem obowiązkowym już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. 

„Odpowiedzią na współczesne wyzwania rozwojowe muszą być zmiany mające na celu zapewnienie skutecznego transferu wiedzy do gospodarki oraz współpraca nauki z biznesem. Zaawansowana technologicznie branża produkcji gier wideo jest kluczowa z punktu widzenia państwa stawiającego na innowacje i rozwój. Musimy zdecydowanie zwiększyć innowacyjność gospodarki. Skierowanie środków do sektora gier wideo wesprze inteligentną reindustrializację, będącą ważnym punktem Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zapraszam i zachęcam wszystkich do aktywnego udziału w tym przedsięwzięciu” –  Jarosław Gowin Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego (www.programuj.gov.pl).

Równocześnie prowadzimy warsztaty z robotyki, podczas których młodzi technicy budują roboty z klocków lego, które za pomocą klocków programistycznych, czujników i silników mogą jeździć, chodzić, chwytać i strzelać. 

Prowadzimy indywidualny tok nauczania, a cały kurs trwa 8 semestrów. Nabór jest całoroczny. Kontakt w celu zasięgnięcia dodatkowych informacji: tel. 697 863 270, e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., www.mlodziprogramisci.pl/lomza lub This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. 

Wszystkich chętnych zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

hub

 

asia

 

biznes